Adana Altın İğne Tedavisi

Adana altın iğne tedavisi, ciltteki kırışıklıkları azaltmak, cilt tonunu düzeltmek, cilt elastikiyetini artırmak ve genel olarak cilt sağlığını iyileştirmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, ince altın iğnelerin cilde batırılması ve cilt altındaki dokulara uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Adana altın iğne tedavisi yapılan yerler içerisinde ön plana çıkan kliniğimiz, hasta memnuniyetini ilk öncelik olarak kabul eder. Sertifikalı cihazlar, steril malzemeler ve en gelişmiş ekipmanlarla hizmet verilen kliniğimizde tüm tanı ve tedavi yöntemleri modern tıbba uygun olarak gerçekleştirilir. Adana altın iğne tedavi merkezimize gelerek dermatog uzman doktorlarımıza ön muayene olabilirsiniz. Adana altın iğne tedavisi, bazı romatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, altın iğne kullanılarak cilt altına altın enjekte edilir. Altın, bağışıklık sistemi üzerinde bir baskı etkisi yaparak romatolojik hastalıkların semptomlarının azalmasına yardımcı olur. Adana altın iğne tedavisi, özellikle romatoid artrit gibi iltihabi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ancak, bu tedavi yöntemi sadece belirli durumlarda ve belirli hastalarda kullanılabilir. Özellikle diğer tedavi seçenekleri başarısız olursa ve hastalığın şiddetli olduğu durumlarda tercih edilir.

Adana Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisinde, altın iğneler, cildin doğal yenilenme sürecini harekete geçirir ve kolajen üretimini artırarak cildin gençleşmesini sağlar. Ayrıca, altın iğnelerin cilde uygulanması, cildin daha sıkı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Adana Altın İğne Tedavisi, ciltteki kırışıklıkları, akne izlerini, lekeleri, pigmentasyon sorunlarını, cilt tonu farklılıklarını ve sivilceleri azaltmak için etkili bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi, genellikle 30 yaş ve üzerindeki kişiler için uygundur.

Adana Altın İğne Tedavisi'nin avantajları arasında minimal invaziv olması, işlem sonrası hızlı iyileşme süreci, anestezi gerektirmemesi, uzun süreli sonuçları ve cildin gençleşmesini sağlaması sayılabilir. Ancak, tedavi sonrası hafif bir şişlik meydana gelebilir. Kısa zamanda bu şişlikler yok olacaktır.

Altın İğne tedavisi, leke ve kırışıklık başta olmak üzere pek çok cilt sorunu için etkin bir çözüm niteliğindedir. Genç ve canlı bir görünüm elde etmeye imkân tanıyan bu teknoloji, FRF (fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları) ile yapılır. Adana dermatoloji uzmanı Deniz Erkan cilt tedavileri için kliniğimizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Cilt yüzeyine etki etmeksizin, doğrudan cilt altını hedefleyen bir yöntem olan Altın İğne; cildi gergin ve parlak bir görünüme kavuşturur. Hiçbir yara ve kesi olmadan uygulanan bu yöntem, ameliyatsız şekilde yüz gençleştirme fırsatı sunar. Tedavi sırasında ağrı ve acı hissedilmediğinden dolayı son derece konforludur.

Çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelen veya yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonları ortadan kaldırır. Kırışıklıkları ve lekelenmeleri en aza indirir. Cildin direnç, zindelik ve pürüzsüzlük kazanmasını sağlar.

Seanslar hâlinde gerçekleştirilen Adana Altın İğne tedavisi, hem yüz bölgesinde hem de vücudun farklı kısımlarında uygulanabilir. Cerrahi girişimler gerektirmediği için tedavi süreci kısadır. Şişlik, şiddetli kızarıklık, yara izi ve benzeri durumlarla karşılaşılmaz.

Adana Altın İğne Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Çeşitli cilt kusurlarının tedavisinde etkin rol üstlenen bu yöntem, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Onlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 1. Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi,
 2. Gebelikten dolayı veya kilo alıp-verme sebebiyle meydana gelen çatlakların ortadan kaldırılması,
 3. Yara ve yanık izleri,
 4. Çatlaklar,
 5. Dekolte, gıdı ve boyun bölgesinin görünümünü düzeltme,
 6. İnce kırışıklıkları yok etme,
 7. Akneleri ve geride bıraktığı izleri iyileştirme,
 8. Sarkıklık ve form kaybı,
 9. Gözenek sıkılaştırma,
 10. Göz etrafındaki morluklar,
 11. Cilt lekeleri.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında cildin alt katmanlarına yüksek enerji gönderilir. Böylelikle bu tabakaların kontrollü bir biçimde hasara uğraması mümkün olur. Söz konusu tedavi, doğal kolajeni de uyarma etkisine sahiptir. Bu sayede cilt problemleri iyileştirilir ve cildin yenilenme süreci desteklenir.

Öte yandan Altın İğne uygulaması esnasında kullanılan iğneler enerjinin dağılmasını engeller. Böylece cilt yüzeyi zarar görmez ve enerji kaybı oluşmaz.

Adana Altın İğne tedavisi alanında ilk adreslerden biri olan kliniğimiz, bu tedaviyi uygularken şu adımları izler:

 1. İşlemin gerçekleştirileceği bölge temizlenir.
 2. Lokal anestezik kremler uygulanarak acı hissinin en aza indirilmesi sağlanır.
 3. Kremin etki edebilmesi için kısa bir süre beklenir ve ardından işleme geçilir.
 4. Altın iğne uçlarından ve fraksiyonel radyo frekans cihazından yardım alınarak cildin altına oldukça yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. Böylelikle kontrollü bir şekilde tahribat oluşturulur.
 5. İşleme yaklaşık 35-40 dk boyu devam edilir.
 6. Uygulamadan sonra hasta hemen gündelik yaşamına dönebilir ve ertesi gün işe gidebilir. Fakat işlem sonrasında cildin güneş ışınlarından korunması gerekir. Bu nedenle yüksek koruma faktörüne sahip güneş koruyucu kremlerden yararlanılmalıdır. Tedavi, etkisini ilk seansın tamamlanmasıyla beraber gösterecek ve deri altında başlayan onarım süreci bir müddet devam edecektir. Bu sebeple sonuçlar gün geçtikçe daha belirgin bir hâl alacaktır.
 7. Seansların hekim tarafından önerilen aralıklarla tekrarlanması lâzımdır.

Siz de daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Adana Altın İğne tedavisi doktorları arasında tercihinizi Dr. Deniz Erkan’dan yana kullanabilirsiniz. Böylece eski güzelliğinizi ve sağlığınızı geri kazanarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.